ЩО РОБИТИ, ЯКЩО У ВАШОЇ ДИТИНИ АЛЕРГІЯ?

Сьогодні алергія - одна з найпоширеніших проблем дитинства. Чи можна звести її ризик до мінімуму? Як лікувати хворого малюка? Є таке поняття - раціональне веління вагітності. Мама повинна всі дев'ять місяців, буквально кожен день, співвідносити свою поведінку з потребами майбутнього малюка; відмовитися від багато чого, що подобається їй, але може зашкодити дитині.

Банально, але факт: для майбутньої дитини життєво важливий здоровий спосіб життя мами, її відмова від куріння, у тому числі і пасивного.

Вагітним жінкам, схильним до алергії, необхідно виключити контакт з алергенами, правильно харчуватися, менше лікуватися медикаментами. Майбутнім мамам, яким у силу їхньої професії доводиться часто контактувати з алергенами (працівникам хімічної, фармацевтичної, хутряної, борошномельної промисловості, перукарям, пекарям), потрібно задуматися про те, як перебудувати свій робочий графік у період очікування дитини. Що робити якщо у дитини алергія і як бути - ми підкажемо.

Чи передається алергія у спадок?

У 80% дітей, що страждають алергічної хворобою, обтяжений анамнез. Якщо і мама, і тато - алергіки, то ризик розвитку захворювання у дитини складає 60-80%, якщо тільки один батько - 45-50%, Ризик алергії у дітей здорових батьків може досягати 10-20%.

У якому віці і як вперше проявляються алергічні реакції?

Найбільш ранні симптоми алергії (у формі реакції на їжу) з'являються незабаром після народження дитини і досягають свого піку до середини першого року життя . На цьому тлі часто спостерігаються симптоми атонічного дерматиту; максимум їх доводиться на однорічний вік. У дітей старшого віку прояви харчової алергії та атопічного дерматиту зустрічаються рідше. Основні клінічні прояви атонічного дерматиту - шкірний свербіж і характерні запальні зміни (почервоніння, сухість, лущення, потовщення) шкіри, сліди розчухування на обличчі, шиї, волосистої частини голови, в складках шкіри, на ліктьових згинах, в підколінних ямках. Симптоматика залежить від віку. Атонічного дерматиту часто супроводжують захворювання шлунково-кишкового тракту. Важливо пам'ятати, що шкірний свербіж - симптом дуже багатьох захворювань; діагноз може поставити тільки лікар після очної консультації. Пізніше з'являється респіраторна атопія. До шести-семи років на перше місце за поширеністю виходить бронхіальна астма. У пубертатному періоді "лідирує" алергічний риніт.

Які зовнішні прояви алергії?

З боку шкіри - свербіж і характерні запальні зміни; з боку очей - свербіж, запальні зміни, сльозотеча; з боку носа - свербіж, чхання, закладеність носа і характерні відокремлювані, а також сухий кашель, утруднене дихання, набряки.

Які найбільш поширені форми алергії ?

Атопічний дерматит, алергічний риніт, бронхіальна астма, поліноз, набряк Квінке, кропив'янка, харчова і лікарська алергія.

Що ви порадите батькам маленького алергіка?

При атопічному дерматиті потрібно стежити, щоб шкіра малюка не стикалася з синтетичними і вовняними матеріалами, одяг повинен бути тільки з бавовняної тканини. Прати речі малюка потрібно простим милом або спеціальними гіпоалергенними миючими засобами. Купати дитину промінь шиї дитячим милом. Домашній пил, пилок рослин, шерсть домашніх тварин, засоби для прибирання квартири - крихітку оточує велика кількість потенційних небезпек. Потрібно постаратися звести їх до мінімуму.

Які головні міфи про алергію, з якими найчастіше стикаються недосвідчені батьки?

Чомусь вважається, що якщо в дитинстві не було алергії, то вона і пізніше не з'явиться. У хворобі дитини часто бувають, винні самі батьки, тому що не дотримуються вимог первинної та вторинної профілактики алергії.

/Files/images/animatsii/detishki/getImage (1).jpg

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.