/Files/images/P3190364.JPG

Серебрякова Алла Григорівна. Сестра медична старша.

Для зарахування дитини в садочок необхідні такі документи:
Медична картка дитини ;
Свідоцтво про народження дитини (2 копії);


Порядок оформлення медичної картки дитини.
У дитячі садки оформляються всі діти, які не мають протипоказань по стану здоров'я.
Підготовка дітей здійснюється лікарем-педіатром дільничним, медичною сестрою дільничною, медичною сестрою кабінету здорової дитини.
Обов'язковий медичний профілактичний огляд за участю лікаря-педіатра, стоматолога, логопеда (інші спеціалісти за показаннями) та диспансеризацію дитини, лабораторні дослідження (загальний аналіз крові, сечі, дослідження на гельмінтоз).
Дані про профілактичні щеплення (форма № 063/о).
Проведення планових профілактичних щеплень пропонується завершити не менш, як за 1 місяць до початку відвідування закладу.
Питання про направлення до ЗДО дітей груп ризику, а також дітей з хронічною патологією та вродженими вадами розвитку вирішуються індивідуально за участю лікарів-спеціалістів.
Питання про відвідування ЗДО дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень вирішується лікарсько-консультативною комісією.
Вся документація повинна бути підписана дільничим лікарем, завідуючим педіатричним відділенням.
Документи повинні бути завірені печаткою закладу, який їх оформляє.


Батьки, прагнучи якомога швидше влаштувати в дитячий сад дитину, не завжди готові до періоду адаптації дитини. У цей період починається паніка не тільки у дітей, а й у батьків.


Як проходить адаптація в дитячому садку? Що відбувається з дитиною? Вдома такого не було! А це все реакція дитини на стрес. Подумайте, як важко вам буває, коли ви приходите в новий колектив або прибуваєте в нове місце і поряд з вами часом немає рідних людей, які вас підтримають. Дитині буває в сто разів важче вашого, оскільки він не розуміє, чому його залишили з чужими дорослими у великому колективі. Часто можна спостерігати як діти, які відвідують перші місяці дитячий садок, втрачають апетит, кудись йдуть сформовані культурно-гігієнічні навички, часто хворіють, плачуть, влаштовують істерики, протестуючи проти походу в дитячий садок. Якщо процес адаптації затримується, то може навіть настати затримка в розвитку. Всі ці прояви строго індивідуальні і залежать від рівня здоров'я, віку, від середовища, де виховується дитина, від стилю виховання.

Як же полегшити дитині перші дні і місяці перебування в дитячому садку. По-перше, успіх залежить в першу чергу від співпраці між вихователями та батьками. Необхідно кожен раз питати, як дитина вела себе, з ким грала, що можна зробити, щоб допомогти їй. Буває так, що дитина краще йде до одного вихователя, а до іншого ні, ніколи не акцентуйте на цьому увагу, адже думка дитини в цьому віці чисто суб'єктивна. Можливо, що вихователь просто чимось схожий на вас чи ваших родичів: кольором волосся, голосом і т.д. У свою чергу батьки можуть дати інформацію вихователю про звички, особливості в поведінці, перевагу в їжі і т.д.

Дані рекомендації допоможуть батькам пройти адаптацію до дитячого саду більш м'яко:

- Забезпечте режим вдома такий же, як і в дитячому саду, щоб дитині не складно було звикнути до правил.

- Хваліть дитину і радійте разом з нею, що вона тепер ходить в дитячий сад. Говоріть про позитивні сторони цього заходу, діліться цим зі знайомими, родичами при дитині.

- Запитуйте дитину про дітей, з якими вона грає в дитячому саду.

- Не перевантажуйте нервову систему дитини, приймайте водні процедури, дотримуйтесь спокійної атмосфери в будинку, лягайте раніше спати.

- Підготуйте дитині зручний одяг, оскільки в цьому віці навіть фізичний дискомфорт може викликати реакцію плачу.

- Якщо вас щось турбує, то зверніться в дитячому садку до вихователя або психолога.

- Не залишайте дитині "запасного аеродрому”, якщо вона буде знати що можна в садок не піти а піти до бабусі або ще кудись то вам доведеться тяжко.

Найголовніше, щоб ви самі були готові відпустити в дитячий садок дитину. Бо часом від спокою і впевненості батьків залежить успішна адаптація дитини.

Адаптація закінчиться, коли відновляться всі навички дитини і контакт з дорослими і дітьми.


Участь медичної сестри в адаптації нових вихованців
до умов закладу освіти


Адаптація в дитячому садку – це процес пристосування дитини до нових умов та розпорядку дня, до вихователів і дитячого колективу, до форм співіснування, відмінних від тих, що існують у родині. На те, як легко та швидко малюк адаптується, впливають:
- рівень психічного і фізичного розвитку;
- загартованість організму;
- сформованість навичок самообслуговування;
- розвиненість навичок спілкування з дорослими та однолітками.
Незвичність оточення, велика кількість нових вражень та вимого у закладі, зазвичай нервують дитину та призводять до стресу. Щоб запобігти стресовим станам медична сестра здійснює медичний супровід крок за кроком.
Крок 1. надаємо матеріали для інформаційного стенду.
Оновлюється влітку стенд для батьків. Його наповнюють відомостями про те, які документи потрібні для вступу дитини до дитячого садка та що при цьому слід врахувати. Батьки повинні знати про необхідність призвичаювання дитини до розпорядку дня, подібного до розпорядку у дитячому садку, та введення до раціону харчування страв, що готують у дитячому садку.
Щоб допомогти батькам підготувати дитину до відвідування закладу освіти, медична сестра складає і розміщає на стенді:
- памятку щодо диспансеризації дитини;
- поради для батьків, діти яких уперше ідуть до дитячого садка;
- інформацію про розпорядок дня у закладі та поради щодо введення подібного розпорядку дня вдома.
Крок 2. Беремо участь у батьківських зборах, організованих у ДНЗ.
Під час батьківських зборів медична сестра розповідає про оформлення медичної картки дитини, правильне харчування та розпорядок дня вдома, загартовування дітей, профілактику гострих респіраторних захворювань та вірусних інфекцій.
Крок 3. Проводимо настановні індивідуальні бесіди.
Проводяться індивідуальні бесіди з батьками щодо механізмів звикання дитини раннього віку, стану її фізичного та психічного розвитку, рівня сформованості культурно – гігієнічних навичок. В цих бесідах з ясовуємо, чи вміє малюк самостійно їсти, користуватися горщиком, вдягатися, вмиватися. Ускладнити процес адаптації може несприятлива атмосфера в сім ї (неправильне домашнє виховання, конфлікти між батьками, зловживання алкоголем), хто не дотримується певного розпорядку дня або чий домашній розпорядок істотно відрізняється від розпорядку у дошкільному закладі.
Крок 4. Проводимо повторні зустрічі з батьками
Та прогнозуємо ступінь важкості адаптації.
Після оформлення медичної карти дитини, коли батьки отримали результати диспансеризації, можна спрогнозувати характер адаптації майбутнього вихованця.
Середній строк адаптації дітей раннього віку – 10-20 днів, хоч може збільшуватися до 2 – 3 місяців. Залежно ві перед умов, які медична сестра вияснила під час бесід з батьками, та результатів диспансеризації, можна орієнтовно визначити тривалість та ступінь важкості адаптації.
Ступені важкості адаптації дитини до умов дошкільного закладу.Ступінь Тривалість Характеристика
Легкий 10-15 днів Дитина здорова, поведінка швидко нормалізується, фізіологічна адаптація відбувається природно.
Середній 16-30днів Дитина худне, хворіє, але не важко, без ускладнень.
Важкий >30днів. Дитина часто і важко хворіє.

Крок 5. Консультуємо вихователів перед прийняттям дітей до ЗДО.
Після проведення зустрічей з батьками медична сестра консультує вихователів, де наголошує, щоб вихователь звертав увагу на ознаки нервово – психічний розладів дитини, помітними ознаками є енурез, порушення сну, смоктання пальців, кусання нігтів, скарги малюка на біль у животі.
У ході бесід з вихователями медична сестра приділяє увагу створенню і групах комфортного емоційного мікроклімату. Позитивний настрій у групі значно полегшує адаптацію дитини. Медична сестра нагадує, що у період адаптації не можна насильно годувати та укладати спати дитину, проводити будь – які незвичні для дитини оздоровчі процедури, загартовування. Слід забезпечити дитині умови теплового комфорту і одягати її так, як вона звикла вдома. Не варто наполягати на обов’язковому виконанні вправ під час фізкультурних та музичних занять.
Крок 6. Посилено контролюємо стан здоров' я нових вихованців.
Зважаючи на прогнози, медична сестра особливу увагу приділяє проблемним дітям та у разі необхідності інформує лікаря – педіатра про потребу корекції перебігу адаптації.
Процес адаптації полегшують:
- емоційний контакт;
- тактильний контакт;
- музичні заняття;
- музичний супровід упродовж дня;
- ігри з піском і водою;
- малювання;
- казкотерапія.
Крок 7. Беремо участь у корекції перебігу адаптації.
Щоденне спостереження за дітьми з важким протіканням адаптації може виявити проблеми, причиною яких є незначні, на перший погляд. Помилки у поведінці батьків. Саме тому звичайна бесіда медичної сестри з батьками (за необхідності до бесіди залучають і вихователя) може істотно пострияти полегшенню процесу адаптації. Якщо батьки не мали часу відвідати батьківські збори та не звернули увагу на поради медичної сестри, розміщенні на інформаційному стенді, їм передаються копії пам'яток під час індивідуальної консультації. Ще раз нагадати про важливість правильного розпорядку дня вдома, режиму харчування та позитивного мікроклімату в родині.

English (auto-detected) » English
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.