/Files/images/animatsii/eda/1-2011-03-28-07.jpgЛіто - це особлива пора, коли з'являється можливість значно зміцнити здоров'я дитини, підвищити захисні сили її організму. Важливу роль в цьому може зіграти раціональне харчування, побудоване з урахуванням віку дитини, стану її здоров'я та особливостей літнього сезону, багатого фруктами, ягодами, овочами, зеленню.

Як же правильно організувати харчування дітей у літній період?
Влітку в особливо ретельно підібраного годування і водного режиму потребують діти першого року життя, які важко переносять спеку. Якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні, то треба постаратися продовжити його до осені, навіть у тих випадках, коли дитина вже отримує прикорм у вигляді соків, пюре і каш. Грудне молоко легше перетравлюється і засвоюється, ніж інші продукти, і вимагає меншої напруги у виділенні травних соків і ферментів, вироблення і активність яких в жарку пору року знижена.

Правильно харчуватися повинна і сама мама, яка годує, включаючи в свій раціон свіжі фрукти, ягоди та овочі, які надають позитивний вплив не тільки на її здоров'я, але і на склад грудного молока. У ньому збільшиться вміст вітамінів і мінеральних речовин, що принесе користь малюкові. Звичайно, не треба надмірно захоплюватися вживанням окремих продуктів. Так, якщо мама регулярно їсть огірки у великих кількостях, це може викликати у малюка послаблення стула, а зайве захоплення морквою і томатами - алергічні реакції.

Якщо дитина перебуває на штучному або змішаному вигодовуванні і вже звикла до якої-небудь адаптованої молочної суміші, то в літній період її слід зберегти в харчуванні. Якщо ж у дитини виникають якісь порушення травлення, то краще давати адаптовані кисломолочні суміші. Прикорм дітям першого року життя вводиться відповідно до загальних рекомендацій, але в жаркий час робити це треба з особливою обережністю та в певній послідовності.

/Files/images/animatsii/eda/1-2011-03-31-02.jpg