Купання дітей у морі

Говорячи про дітей у море, необхідно перш за все згадати про те з якого віку взагалі рекомендується брати дитину на море.

Морська вода і море корисно дітям будь-якого віку, хоча, все ж рекомендується купатися в морі, коли дитина стане досить дорослим і сильним, щоб боротися з хвилями. Необхідно також пам'ятати: якщо море - це інша кліматична зона для вашого малюка, відмінна від тієї в якій дитина народилася, то говорячи про відпочинок з дитиною, педіатри рекомендують брати дитину з собою приблизно з трьох років. Хоча є безліч прикладів і набагато більш раннього вивозу дітей на море - буквально в грудничкового віку.

Однак, лікарі стверджують, що саме з 3-х років дитина набагато легше акліматизується на новому місці, але процес цей відбувається ще не швидко, тому їхати потрібно як мінімум на місяць. І чим менше вік дитини, тим на більш довгий термін потрібно їхати з ним на море. Тоді воно дійсно принесе здоров'ю малюка величезну користь.

Купальний костюм можна і не надягати, якщо дитині до 6-7 років (так в нього не заб'ється пісок), а от пристосуваннями з безпеки не завадить запастися - це всілякі надувні круги, жилет, матрасики.
Самостійне купання в морі можна починати дітям з восьмирічного віку, за умови, що вони вміють плавати. Малюкам ж - безпечніше знаходитися біля берега моря, під наглядом батьків. Проведіть з ним якийсь час у кромки моря, нехай поплещется. Купання дитини в море без його бажання, з катанням на хвилях, із зануренням у воду, як це часто робиться, може викликати у дитини такий жах, що принесе більше шкоди, ніж користі.


Щоб підготувати дитину до купання в морі, в перші дні краще використовувати надувний басейн з теплою морською водою або просто робити нею обливання, кожен день поступово знижуючи температуру води. У наступні дні, через 2-3 години після сніданку, дитину можна поступово привчати до відкритого моря. Відразу ж, при вході у воду, повністю зволожите голову дитини. Після цього можна пограти з ним у воді п'ятнадцять, максимум двадцять хвилин, якщо температура води в морі 23-26 градусів. Якщо дитина часто хворіє, з ослабленим імунітетом, то такі морські ванни йому можна приймати не більше двох-трьох разів за день. Здоровим дітям дозволено купатися до восьми разів на день з рівномірними інтервалами.

Після виходу з моря необхідно якнайшвидше обтерти дитину, зняти з нього купальний костюм, і присвятити півгодини активним іграм на березі або ходьбі. Це дуже корисно для розвитку організму і викликає посилену циркуляцію крові.

Якщо ж ваш малюк відчує слабкість після виходу з води, його необхідно загорнути в рушник і дати йому випити половину склянки молока. Наступні купання для нього повинні бути ще рідше (2-3 рази на тиждень) і менш тривало, або припинені зовсім, якщо вони все також негативно впливають на дитину. Альтернатива їм-це щоденні обтирання, змішаної в рівних частках, солоною і прісною водою.

Коли тіло дитини холодну або спітніле, значить він або замерз, або перегрівся, в такому випадку від купання також слід утриматися.

Купання дітей у море передбачає вміння плавати. Навчайте свою дитину плавати як можна раніше. Ці навички не тільки гарантують впевненість і безпеку під час купань, але є приємною і підбадьорливої тренуванням. Плавання розвиває м'язи, розширює грудну клітку, покращує травлення, зміцнює весь організм, а також сприяє накопиченню енергії, і формує впевненість у собі.

Плавання в морі, як і будь-яке інше вправу, необхідно застосовувати в помірних кількостях. Навіть з урахуванням, вищезгаданого позитивного ефекту, до купання необхідно поставитися відповідально. Дитина повинна виходити з води випробовуючи приємні відчуття у всьому тілі, з гарним настроєм і підвищеним апетитом. Повинен відчуватися приплив сил. Якщо ж є почуття холоду, втоми і пригнічений настрій, обличчя зморщилося і зблідло, губи і нігті стали синіми, купання необхідно на якийсь час припинити, а з дитиною краще здатися лікареві. Якщо, в обов'язковому порядку, дотримуватися ці не хитрі вимоги, то від відпочинку на морі, у вас і вашої дитини, залишаться тільки чудові спогади.

Пам'ятайте, що у відпустці ризик захворіти, особливо дитині, набагато вище, ніж удома, тому перед виїздом обов'язково продумайте які ліки взяти вас із собою на море, щоб запобігти можливе захворювання, або полегшити свій стан якщо воно все-таки настане.

/Files/photogallery/9679/kids.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.